Main Menu

Ve dnech 26. – 27. května 2022 se konalo v PVA Praze – Letňanech finále soutěže Bidfood Gastro Junior 2022. Naši Hotelovku reprezentoval v oboru kuchař Jakub Krystek. Děkujeme mu za reprezentaci a gratulujeme ke Zlatému pásmu a celkovému 3. místu.

Dne 9. – 11. 5. se třída HTGS2A účastnila adaptačního pobytu v rekreačním areálu Sázavský ostrov. Po příjezdu s učitelským dozorem se studenti ubytovali v luxusním hotelu. Následoval oběd a odpoledne bylo plné společenských her, např. hry s identitou, hádej kdo, pantomima atd. Pobytu se účastnily také dvě žákyně třetího ročníku cestovního ruchu, které tyto aktivity pro studenty připravovaly.

Dne 12. května 2022 se studenti cestovního ruchu vypravili do kina Světozor, kde shlédli dokument o Madagaskaru. Tuto přednášku prezentoval pan Adam Lelek z projektu Planeta Země 3000. Tento projekt vznikl před 17 lety a jeho účelem je vzdělávat studenty ze všech koutů republiky.

Dne 23.3. 2022 se konal již 12. ročník mezinárodní soutěže Mladý průvodce pro studenty v oblasti cestovního ruchu. Žáci ze 14 středních škol z Česka a Slovenska letos soutěžili se svými prezentacemi na téma „Místa, která nechcete minout“. Jejich úkolem bylo vytvořit nabídku pětidenního poznávacího zájezdu pro zahraniční klienty. Program zájezdu měl představit zajímavé lokality země, odkud dvojčlenné týmy pochází. Hodnotila se nápaditost a originalita při sestavování trasy, atraktivita programu zájezdu, skladba a struktura nabízených služeb, ale i profesní vystupování. Soutěžící museli taktéž obhájit navržený finanční rozpočet a část prezentace přednést v cizím jazyce.

V termínu od 27. 3. 2022 do 4. 4. 2022 se 10 nejlepších studentů naší školy zúčastnilo odborné stáže v partnerské škole v Itálii.